“Şehrin gerçekten harika bir tarzı var”

Kurnazlik

Global Mod
Global Mod
Mick Jagger biraz daha net konuştu. Rock efsanesi, geçen yıl Rolling Stones'un Waldbühne'de verdiği performans sırasında “Berlin havasından” gerçekten keyif aldığını söyledi ve tabii ki Berlin sokaklarında esen temiz oksijeni kastetmedi. Ama: “Beş schnapps'tan sonra Almancam mükemmeldi.” Bunu hayal edebilirsiniz.

Jagger'ın kızı Georgia May (32) bu kadar spesifik olmak istemiyor: Röportajda model, çılgın Berlin gecelerini de bildiğini, burada nerede ve nasıl parti yapmayı sevdiğini ancak bunu kendine saklamayı tercih ettiğini söylüyor. Jagger bir fotoğraf prodüksiyonu için şehirde; Sürdürülebilir marka Armedangels'in yeni denim koleksiyonu fotoğraflandı.

Georgia May Jagger'a Berlin, evi Londra ve onun için mükemmel kot pantolonun ne olduğu hakkında birkaç soru sorduk.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Jagger Hanım, sizi geçtiğimiz yıllarda Berlin Moda Haftası etkinliklerinde iki kez gördüğümü, şimdi de bir fotoğraf prodüksiyonu için burada olduğunuzu hatırlıyorum. Ara sıra Berlin'e özel olarak seyahat ediyor musunuz?

Evet, burada çalışan arkadaşlarım var, onları ziyaret ettim ve şehrin farklı yerlerini tanıdım. Berlin'de arkadaşlarımla dışarı çıkarken çok eğlenceli, çılgın geceler geçirdim. Bence bu şehir her zaman sürprizlere açıktır. Ama lütfen bana hangi kulüplere gittiğimizi sormayın, hayatım boyunca hatırlamıyorum.

Kamera arkası: Jagger bir fotoğraf prodüksiyonu için Berlin'deydi.Armedangeller

Aslında Berlin kulüp kültürü dünya çapında ünlü ve kötü bir şöhrete sahip. Bir Berlinli olarak bazen şehrin diğer yönlerinin ön planda olmasını dilersiniz. Peki Berlin'le ilişkilendirdiğiniz başka bir şey var mı?

Gerçek şu ki, Berlin yurt dışında da bazı insanların burada mümkün olduğunca sadece parti yapmak için yaşadığı gerçeğiyle tanınıyor. Ama elbette şehrin çok farklı, heyecan verici yönlerinin, örneğin birçok parkın veya hoş bir sakinlik ve gelenek yayan tarihi bölgelerin olduğu da benim için açık. Yani buraya seyahat etmenin ben de dahil pek çok nedeni var. Berlin'in birçok bakımdan çok modern bir şehir olduğunu düşünüyorum. Beni ilgilendiren elbette Berlin'le ilişkilendirdiğim gerçekten havalı tarz ve moda.

Bu bazı okuyucuları şaşırtabilir, sonuçta Berlin, en azından sıradan insanlar arasında gerçekten güçlü bir moda şehri olarak görülmüyor. Tamamen farklı bir takdir ve gerçek saygıyla ele alınan sanat ortamında işler farklı. Bu sizin için de heyecan verici olmalı, sonuçta New York'ta fotoğrafçılık ve sanat eğitimi aldınız.

Bu doğru. Ve keşke bu gezide sanata bakacak daha fazla zamanım olsaydı. Dışarıdayken yeni galeriler veya sergiler keşfetmekten gerçekten keyif alıyorum. İş seyahatlerimde bile otelde takılmak yerine her zaman en azından küçük, çok kişisel bir deneyim kazanmaya çalışırım. Ancak bu her zaman mümkün değildir.

Bilgi kutusu resmi

Armedangeller

Kişiye

1992 yılında Londra'da doğan Georgia May Jagger, Rolling Stones şarkıcısı Mick Jagger ve model ikonu Jerry Hall'un kızıdır. 2008 yılında ünlü bir modellik ajansıyla sözleşme imzaladı ve kariyeri için 2010 yılında geçici olarak New York'a taşındı. Jagger daha önce Vogue gibi büyük moda dergileri ve Balmain, Miu Miu, Marchesa, Fendi, Tom Ford ve Louis Vuitton gibi markalar için modellik yapmıştı. Jagger, 2009 yılında Moda Ödülleri'nde Yılın Modeli seçildi; 2012 yılında Kate Moss, Naomi Campbell ve Lily Donaldson ile birlikte Londra'daki Yaz Olimpiyatları'nın kapanış töreninde sembolik olarak İngiliz modasını temsil etti. Ayrıca Mulberry markası için kendi koleksiyonlarını da tasarladı.

Fotoğrafçılık çalışmalarınız model olarak çalışmanıza yardımcı oldu mu? Sonuçta her iki pozisyonu da biliyorsunuz: kameranın önü ve arkası.

Bu kesinlikle çok eğiticiydi. Anlattığınız şekliyle her iki pozisyonu da seviyorum, hala kendim fotoğraf çekiyorum, fotoğrafçılığın her yönünü bilmek istedim ve bilmek istiyorum. Genel olarak oldukça meraklı bir insanım.

Berlin, moda fotoğrafçılığı alanında da Batı'da Helmut NeHaberlern, Doğu'da Roger Melis gibi ünlü isimler yetiştirdi.

Bu doğru. Ancak şu sıralar daha önce beni de fotoğraflayan İngiliz sanatçı Nadia Lee Cohen'in çalışmalarıyla daha çok ilgileniyorum. Gerçekten çok havalı, kendine has bir tarzı var ama bana neredeyse biraz Cindy Sherman'ı hatırlatıyor.

Artık bir fotoğraf prodüksiyonu için Berlin'deydiniz; burada Köln'den sürdürülebilir moda markası Armedangels'in yeni koleksiyonunu model olarak sundunuz.

Doğru. Harika bir yapımdı, herkes çok cana yakındı, gerçekten keyifli bir işti. Ayrıca markanın sürdürülebilir yaklaşımı kişisel inançlarımla örtüştüğü için. Armedangels 16 yıldır sürdürülebilir moda satıyor ve görünüşe göre Almanya'da bu şekilde çalışan ilk markalardan biriydi, yani gerçekten zamanlarının ilerisindeydiler.

Kamera önü: Jagger uzun yıllardır model olarak başarılı bir şekilde çalışıyor.

Kamera önü: Jagger uzun yıllardır model olarak başarılı bir şekilde çalışıyor.Armedangeller

Modellediğiniz kampanyanın adı “İkinci deri gibi denim”. Sizin için mükemmel kot pantolonu yapan şey nedir?

Bence en önemli şey mümkün olduğu kadar çok yönlü bir kesim ve stil bulmak, yani tekrar tekrar ve çeşitli durumlarda giyilebilecek bir stil bulmak. Hemen hemen her şeyle uyum sağlayan ve ömür boyu kullanılabilen bir parça.

Daha önce bahsettiğiniz Berlin parti gecelerinin en kaliteli pantolonlara bile zarar vermesi muhtemeldir. Şehrimizle ilgili son bir soru: Yaşadığınız Londra'dan onu en farklı kılan şey nedir?

Buna kolayca cevap vermek zor çünkü iki şehrin her açıdan tamamen farklı olduğu hissine kapılıyorum. Ayrıca her şehirde bambaşka bir atmosfer var, bu da muhtemelen çok farklı insanlardan kaynaklanıyor. Ve evet: Londra ve Berlin tarzları arasında dünyalar var.