Mehmet Demirkol’dan Arda Turan’a tenkit: Kibirli

Adanali

Active member
Galatasaray’ın kaptanı Arda Turan, sarı-kırmızılıların Alanyaspor ile 1-1 birliktee kaldığı maçın akabinde toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı ve şu sözleri kullandı.

“Yazdıklarım anlaşılmayacaktır… Lakin ben bir daha de yazayım. Ben alanda olduğum her vakit en doruğa oynadım. Hatırlatayım… 2010-2011 döneminde tıpkı algıyı yaptınız. Oynamadığım sakat olduğum sezonki başarısızlığı da üstüme yıkmıştınız. Ben hiç bir vakit başarısızlıkta üstüme düşen sorumluluktan kaçmam. Lakin alanda olmadığım, olamadığım vakitten daha sonra da artık bu algı operasyonuna müsaade etmem. Unutanlara söyleyeyim, kulübüme 13 milyon Euro kazandırıp gitmiştim. hiç bir vakit Galatasaray’da olan kontratıma bakmadım. Geri gelebilmek için 6 ay futbol oynamadım. Merak edenlere haber vereyim. Benim kontratımda Galatasaray kazanmadığı vakit kazanılacak para, maç başı fiyatı yok. Kamp hakkında bir sürü dedikodular, algılar, yalanlar… Ben ve arkadaşlarım duruma gereğince üzülüyoruz.. Ancak bana algıyı artık ben alanda iken yapın. Geçen sene oynarken de başkanken de el freniydim. Siz benim bu oyunu nasıl oynadığımı bilirisiniz! Lakin kesinlikle ki bir yerlerde bir yara, fesatlık bırakmışımdır, dökülün rahatlayın. 35 yaşında, 2 çocuk babası maddi beklentisi olmadan Galatasaray aşkıyla gayret etmeye çalışan, sizin eleme cinslerini dahi şifreli kanallardan izlediğiniz kupaların sahibi Arda’yım ben. Sizin lisanınızdan anlattım, tahminen anlamış üzere yaparsınız.”

‘Belözoğlu taklidi’

Arda’nın toplumsal medya paylaşımını Socrates YouTube kanalında pahalandıran Mehmet Demirkol deneyimli futbolcuyu şu kelamlar ile eleştirdi:

“Bir sefer bu açıklama epeyce kibirli bir açıklama. Arda epey acayip bir profile dönüştü. Makus bir Fatih Terim ve Emre Belözoğlu taklidine dönüştü. Bu kadar kibirli olunur mu ya! Futbolda âlâ oynayamıyorsan eleştirilirsin. Arda’nın ismi Arda olmasa bugün Galatasaray’da olabilir mi? Geçmişi yardımıyla oynuyor. Pekala ne var geçmişinde Arda’nın? Arda’nın geçmişinde duayen gazeteci dövmek var…”